پی آر پی

پی آر پی چیست ؟

پی آر پی یا پلاسما درمانی یکی از روشهای صد در صد طبیعی جهت درمان انواع چین وچروک های صورت ، گردن ، سینه و دست میباشد . همچنین پی آر پی در درمان رویش مو بسیار تاثیر گذار است .

البته این روش در رشته های دیگر پزشکی نیز کاربرد داشته است از جمله ترمیم زخم های دیابتی، درد مفاصل ، دندانپزشکی ، در جراحیهای فک و صورت ، ترمیم سوختگی بکار میرود .

یکی از محاسن پی آر پی  بدلیل اینکه کاملا از بدن خود فرد میباشد عوارض خاصی ندارد.

 مراحل PRP پی آر پی یا پلاسما درمانی چگونه میباشد؟

روش پی آر پی در آغاز با گرفتن  ۳۰-۶۰ سی سی خون را برای بدست آوردن پلاسمای غنی از پلاکت از شخص صورت میگیرد و در کیت های مخصوص ، با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ پلاسما خون  یعنی جدا سازی سلولهای سفید و قرمز  از آن بدست میاید و پلاسمای بدست آمده  حاوی محرک های رشد میباشد ،  سپس با  افزودن ماده فعال به آن ، پلاسما را به محل مورد نظر تزریق میگردد در شرایطی که پی آر پی برای پوست صورت باشد با تزریقهای متعدد به نقاط مختلف صورت ، انجام میپذیرد .

پی آر پی مخصوص ریزش مو ، تزریق های مکرر در نقاط مختلف سر صورت میپذیرد.

مکانیزم تاثیر پی آرپی چیست ؟

پی آر پی در پوست با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت باعث تحریک بافت ها پیر شده و تحریک  فیبروبلاستها ،  باعث کلاژن سازی شده و در جوانسازی پوست نقش بسزایی اجرا مینماید،بازسازی عظیم سلولی که در این روش درمان میباشد میتواند برای ماهها صورت پذیرد و بهمین علت است فردی که پی آر پی در پوست صورتش انجام پذیرفته بمرور زمان حس شفافیت ، سفتی ، و جوانی پوست را دارد .

پی آر پی در ریزش مو ، اصولا در افرادی که قصد کاشت مو دارند بصورت درمانهای همزمان و تکمیلی صورت میپذیرد و در افرادی که صرفا از ریزش مو رنج میبرند با انجام پی ار پی بر روی نقاط مختلف سر باعث تحریک شده و در خیلی از موارد شاهد رویش مجدد موها گردیده ایم.

جلسات پی آر پی

اصولا بر طبق تشخیص پزشک میباشد و دو تا سه جلسه در ماه صورت میگیرد و در سالهای بعد یکبار در سال میتوان انجام داد بدلیل اینکه اثرات طولانی مدت دارد در نتیجه بعد از انجام پی آر پی ، نتایج از سه یا چهار ماه به بعد میتوان کامل مشاهده نمود. و بعضی اوقات نتایج تا ۱۲ ماه طول میکشد.

اصول قبل از پی آر پی

فردی که تصمیم به انجام پی آر پی دارد استفاده از ناپروکسن ، استامینوفن ، ایبوبروفن و یا هر داروی غیر استروئیدی ضد التهابی بپرهیزند، بدلیل اینکه احتمال لخته شدن در پلاکت ها ایجاد نماید را بالا میبرد
در روز  که بایستی پی آر پی انجام دهد صورت فرد نبایستی هیچگونه آرایشی داشته باشد.

اصول بعد از پی آر پی

اصولا پی آر پی یک درمان سرپایی است و فرد میتواند بعد از آن به رفتارهای روزانه خود بپردازد صرفا بمدت دو تا سه روز سولاریوم ، سونا ، جکوزی و شنا و در معرض گرما و سرمای زیاد نباید قرار بگیرند و به مدت دو تا سه هفته بعد از پی آر پی هیچگونه درمانهای زیبایی دیگری نباید انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *